Zdjęcia biznesowe w Warszawie – jakie korzyści mogą ci zapewnić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zrobienie profesjonalnych zdjęć biznesowych może zapewnić nam szereg korzyści, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie właściwego fotografa. Wielką zaletą fotografii biznesowych nie tylko to, że są one w stanie wykreować nasz wizerunek jako profesjonalisty, ale również to, że często zarabiają na siebie jeszcze wiele lat po ich wykonaniu. Co powinna wiedzieć osoba, która myśli o wykonaniu sesji biznesowej w Warszawie?

Zdjęcia biznesowe – dlaczego są nam potrzebne?

Profesjonalne zdjęcia biznesowe są współcześnie niezbędne wielu przedsiębiorcom, dziennikarzom, artystom, twórcom, a nawet zwykłym pracownikom starającym się o dobrą posadę. Sekretem sukcesu zdjęć biznesowych jest to, że inni ludzie oceniają nas po wyglądzie (my sami również postępujemy w taki sposób). W ciągu kilku sekund są oni w stanie stwierdzić czy jesteśmy godnymi zaufania specjalistami czy też kompletnie nie znamy się na swoim fachu. Co więcej ludzie bardzo niechętnie wycofują się z raz wydanych osądów.

Zamiast denerwować się, że potencjalni klienci i partnerzy biznesowi oceniają nasze umiejętności na podstawie powierzchownego wyglądu, możemy wykorzystać tę ich skłonność i stworzyć wizerunek, który zapewni nam liczne kontakty i pieniądze. Będzie to nieco kosztować i zajmie nam trochę czasu, jednak jest to jedna z najlepszych inwestycji w nasz biznes – możemy zyskać znacznie więcej.

Jak znaleźć fotografa biznesowego w Warszawie?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości zdjęcia biznesowe jest w stanie wykonać jedynie doświadczony fotograf pracujący z klientem biznesowym. Mogłoby się wydawać, że w Warszawie z łatwością znajdziemy takiego specjalistę, jednak praktyka pokazuje, że nie jest to wcale takie proste.

Problem w tym, że w naszym kraju zawód fotografa może wykonywać każdy. Nie ma obowiązku kończenia żadnych szkół czy zdawania egzaminów zawodowych. W rezultacie wielu fotografów oferujących zdjęcia biznesowe nie ma pojęcia jak je wykonać. Jeżeli chcemy znaleźć naprawdę dobrego fotografa, poświęćmy czas na przeglądanie zdjęć biznesowych różnych firm. Wybierzmy te, które naszym zdaniem są najbardziej przekonujące i sprawdźmy kto jest ich autorem.

Jak wyglądają przygotowania do sesji biznesowej?

Przygotowania do sesji biznesowej nie powinni sprawić nam żadnych problemów, jeżeli nawiążemy współpracę z profesjonalnym fotografem. Osoba taka uzgodni z nami cele jakie chcemy osiągnąć dzięki sesji, nauczy nas w jaki sposób pozować, żeby jak najlepiej prezentować się na zdjęciach biznesowych. Na pierwszym spotkaniu zdecydujemy czy sesja ma się odbywać w biurze, plenerze, studiu fotograficznym (każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady). 

Fotografowie biznesowi często współpracują z zespołem makijażystów i fryzjerów, którzy zajmują się wizerunkiem fotografowanych osób.

My ze swojej strony musimy zadbać, żeby dobrze się wyspać, zjeść lekkie śniadanie i być w wybornym humorze. Pamiętajmy jedynie o tym, że do zdjęć biznesowych nie należy pozować w soczewkach kontaktowych – sprawiają one, że oczy na fotografii wyglądają nienaturalnie.

Zazwyczaj konieczny jest wybór i przygotowanie odpowiedniego stroju. Warto zdawać sobie sprawę, że do zdjęć biznesowych możemy pozować w kilku kreacjach (dzięki temu fotografie będą bardziej różnorodne). Zadbajmy, żeby nasze ubrania były dokładnie wyprasowane – obiektyw aparatu wychwytuje nawet te zagniecenia, które są niewidoczne gołym okiem.

Ile należy zapłacić za zdjęcia biznesowe?

Duża część osób zastanawia się ile zapłacić za zdjęcia biznesowe. Należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku sesji biznesowej płaci się za efekt (będący wynikiem umiejętności i doświadczenia fotografa biznesowego), a nie za ilość zdjęć. Nie ma znaczenia czy zdecydujemy się na 2 lub 15 zdjęć – nie będzie to miało wpływu na cenę. Pamiętajmy, że na zdjęciach biznesowych nie należy oszczędzać, gdyż będą one pracowały na nas przez długie lata.

Zdjęcie: Joanna Janczewska, źródło:  https://krzysztofzaleski.com/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*