Kiedy potrzebna jest certyfikacja ISO?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

ISO to organizacja pozarządowa (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna), która zajmuje się certyfikacją systemów zarządzania jakością, ochrony środowiska czy bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeśli zależy Ci na potwierdzeniu jakości usług świadczonych przez Twoją firmę, powinieneś zainteresować się certyfikatami ISO.

Jak zdobyć certyfikat ISO?

Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego jakość świadczonych usług lub wykonywanych procedur jest możliwe dla każdej firmy, niezależnie od branży, w której działa. Certyfikacją systemów zajmuje się na przykład GCS – więcej informacji znajdziesz tutaj: https://gcsquality.pl/. Zdobycie certyfikatu ISO nie opiera się wyłącznie na sprawdzeniu norm, ale może obejmować również odpowiednie szkolenia, które przygotują Cię do wdrożenia standardów zarządzania w Twojej organizacji. Warto podkreślić, że certyfikaty ISO są rozpoznawane i uznawane na całym świecie, dlatego ich uzyskanie może być szczególnie atrakcyjne dla osób prowadzących działalność międzynarodową. Obszary certyfikacji są bardzo zróżnicowane – na pewno więc znajdziesz coś, co odpowiada Twojej branży. Certyfikaty dotyczą między innymi standardów zarządzania, ochrony środowiska, cyberbezpieczeństwa, zarządzania bezpieczeństwem informacji, efektywności pracy i minimalizacji liczby wypadków oraz redukcji kosztów energii. 

Certyfikacja ISO 9001

Certyfikacja ISO 9001 dotyczy systemów zarządzania jakością. Jeśli zależy Ci na wzroście efektywności Twojej działalności i chcesz wprowadzić do swojej organizacji skuteczne systemy zarządzania jakością – szkolenia i certyfikaty z zakresu ISO 9001 są właśnie dla Ciebie. Działania te mają na celu nie tylko zwiększenie jakości i bezpieczeństwa Twoich usług lub produktów, ale również wzrost Twojej konkurencyjności na rynku narodowym i międzynarodowym. Certyfikując zarządzanie jakością masz pewność, że Twój system zarządzania jest klarowny i efektywny. Zaczynasz podejmowanie działań zapobiegawczych, zanim dojdzie do strat i dzięki temu zyskujesz poprawę wyników ekonomicznych. Certyfikat obejmuje również prawidłowe zarządzanie zasobami oraz wzrost motywacji pracowników. Jeśli szukasz rozwiązania na Tworzenie nowoczesnej firmy, która działa bezpiecznie i efektywnie – koniecznie sprawdź certyfikat ISO 9001.

Certyfikacja ISO 14001

Certyfikacja ISO 14001 obejmuje racjonalne gospodarowanie zasobami środowiska naturalnego, a więc należy do certyfikatów dotyczących ochrony środowiska. Jeśli Twoja firma produkuje zanieczyszczenia uwalniane do atmosfery lub negatywnie wpływające na środowisko, powinieneś zapoznać się z zasadami sformułowanymi na potrzeby ISO 14001. Obejmują one reguły, które wspierają organizacje w kontroli ich wpływu na środowisko. Poznając zasady ISO 14001, zyskujesz wiedzę o wymaganiach dotyczących identyfikacji i monitoringu aspektów środowiskowych, a certyfikując swoje działania, wdrażasz systemy, które mają realny wpływ na redukcję negatywnych efektów wytwarzania, użytkowania i usuwania wyrobów. Korzyści, które płynąć z certyfikacji ISO 14001 jest wiele. Należą do nich między innymi spełnianie wymagań prawnych, poprawa wizerunku firmy oraz zmniejszenie kosztów działalności. Sprawdź to sam i przekonaj się, że możesz prowadzić organizację, nie szkodząc środowisku!

Zdjęcie główne: pexels.com/Buro Millennial

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*