Kiedy wręczyć pracownikowi prezent?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Savoir vivre dotyczący wręczania biznesowych prezentów nie zawsze jest jasny. Przeczytaj, w jakich sytuacjach warto podarować pracownikowi symboliczny upominek.

Podziękowanie za owocną współpracę 

Wręczenie trafionego biznesowego prezentu świadczy o szacunku do osoby obdarowywanej i może stanowić znaczący element budowania dobrych relacji. Warto postawić na uniwersalny i niezobowiązujący podarunek, taki jak delikatesy wysokiej jakości czy kosz upominkowy z luksusowymi produktami. Słodki prezent, obejmujący ekskluzywne praliny lub czekoladki, kawę i alkohol, to świetny sposób, żeby podziękować kontrahentom i inwestorom za wsparcie lub nagrodzić wysiłek pracowników po zakończeniu ważnego projektu. Na stronie:https://slodkie.com/katalog/slodycze-reklamowe/czekoladki-reklamowe/czekoladki/ znajdziesz luksusowe bombonierki z belgijskimi pralinami oraz czekoladowymi truflami, które będą budziły pozytywne skojarzenia z firmą i których wręczenie przełoży się na lepsze relacje biznesowe.

Przejście pracownika na emeryturę 

Warto podziękować pracownikowi za długoletni staż, lojalność oraz wysiłek włożony w rozwój przedsiębiorstwa. Prezent z okazji przejścia pracownika na emeryturę jest w dobrym tonie i podkreśli prestiż firmy. Idealny prezent biznesowy powinien być przede wszystkim dopasowany do preferencji i zainteresowań osoby, którą zamierzasz obdarować.

Nagroda za wysokie wyniki 

Wręczanie symbolicznych upominków w podziękowaniu za wysokie wyniki pracownika lub jako dodatek do premii to dobra motywacja do pracy. Pracownik, który czuje się doceniony przez pracodawcę, bardziej angażuje się w wykonywanie swoich obowiązków. W postaci prezentu firmowego dobrze sprawdzają się karty podarunkowe do sklepu oraz różnego rodzaju vouchery na aktywności, takie jak wizyta w spa czy przejazd sportowym samochodem.

Prezent z okazji Świąt lub imienin 

Starannie wyszukane oraz indywidualnie dopasowane do pracownika prezenty budują korzystny wizerunek marki w oczach osoby zatrudnionej, pomagają tworzyć pozytywne relacje w firmie i wyróżniają przedsiębiorstwo na rynku pracy. Ważne jest świętowanie nie tylko okrągłych rocznic firmy, ale również imienin pracownika oraz Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Prezenty na Święta Bożego Narodzenia można połączyć także z prezentem noworocznym.

Fot.: Kari Shea/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*