Jak stworzyć komfortowe biuro?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Atmosfera miejsca pracy jest niezwykle ważna dla komfortu pracowników oraz ich produktywności. Na klimat w biurze ogromny wpływ mają małe rzeczy, które składają się na całokształt jego charakteru. Żeby zapewnić wszystkim zatrudnionym dogodne warunki oraz zadowolenie i satysfakcję z wykonywanych zadań, warto zwrócić uwagę na drobne szczegóły. Zobacz, jakie detale sprawiają, że biuro jest komfortowym i przyjemnym miejscem do pracy.   

Jakość powietrza i temperatura w budynku   

Bardzo rzadko przykłada się wagę do jakości powietrza, którym wszyscy w biurze oddychają przez co najmniej osiem godzin dziennie. Ma to jednak ogromne znaczenie, jeśli chodzi o samopoczucie pracowników. Zbyt duszna atmosfera w biurze może powodować bóle i zawroty głowy, migreny oraz mdłości. Wpływa to także na produktywność, ponieważ w wysokiej temperaturze, zwłaszcza, kiedy panuje zaduch, umysł nie jest tak pobudzony, jak być powinien.

Klimatyzator oraz oczyszczacz powietrza z filtrem to podstawa do zapewnienia w biurze dogodnych i komfortowych warunków. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się klimatyzator, konieczne jest regularne dbanie o jego czystość. Profesjonalne środki do czyszczenia klimatyzacji oferuje producent Airok. Poza dezynfekcją i odgrzybieniem instalacji, produkty te zapewniają także przyjemny, świeży zapach w biurze. 

Parking nie tylko dla samochodów  

Czynnikiem, który ma duży wpływ na to, czy do biura rano jedzie się z przyjemnością, czy też nie, jest parking firmowy. Przed siedzibą firmy nie powinno brakować miejsc dla pracowników poruszających się samochodami. Codzienny postój przez ponad osiem godzin na parkingu płatnym to w ciągu miesiąca spore obciążenie finansowe. Z kolei szukanie darmowego parkingu kilkaset metrów od biura jest nie tylko uciążliwe, lecz także czasochłonne. Warto jednak pomyśleć także o osobach przyjeżdżających do pracy rowerem czy hulajnogą. Zamknięta wiata rowerowa to bezpieczne miejsce, w którym można zostawić swój pojazd bez obaw o to, że zostanie on skradziony lub uszkodzony. Wiaty są o tyle lepszym od zwykłych stojaków rozwiązaniem, że chronią rowery przed deszczem, śniegiem, gradem czy prażącym słońcem.   

Benefity w pracy   

Owocowe czwartki, wpisywane w rubryce “to oferujemy” przy ofertach pracy jeszcze do niedawna były atrakcją, jednak teraz budzą co najwyżej lekko ironiczny uśmiech. Oczywiście, że świeże owoce w pracy to bardzo miły gest, jednak aby przyciągnąć pracowników i sprawić, że poczują się docenieni, potrzeba czegoś więcej. Drobne benefity, jak dodatkowy pakiet medyczny, karta sportowa czy lunchowa na pewno zostaną docenione przez pracowników i sprawią, że będą oni bardziej zadowoleni z miejsca, w jakim pracują. Nie każdy ma co rano lub co wieczór czas na to, by przygotować sobie lunch do pracy. Nie każdego stać również na regularne jedzenie poza domem. Karta lunchowa https://edenred.pl/ to wyjście właśnie na takie sytuacje. Możliwość wykorzystania kwoty wpłacanej co miesiąc na kartę na obiady w pracy to bardzo duży plus, który przyciągnie i zatrzyma wielu cennych pracowników. 

Komfortowe biuro to nie tylko takie, w którym fotele są wygodne, a w chill roomie nie brakuje atrakcji. Na to, jak odbierane jest miejsce pracy, wpływ ma atmosfera, jaka w nim panuje, a to z kolei wypadkowa warunków oferowanych przez pracodawcę. Odpowiednie wyposażenie biura oraz jego otoczenia, a także benefity związane z pracą w danej firmie składają się na doskonałe miejsce do pracy.

Zdj. główne: Petr Magera/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*