Zmiana pracy – jak zrobić to rozsądnie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zmiana praca to bez wątpienia spore zamieszanie w życiu. Wiąże się to z wieloma przygotowaniami, a często nawet ze zmianą miejsca zamieszkania. Jak więc zmienić pracę i nie zwariować? Dzielimy się naszymi sprawdzonymi poradami, jak zabrać się za proces zmiany pracy w sposób rozsądny i przemyślany.

Obserwuj branżę

Niezależnie od tego, w jakiej branży się obracasz lub do jakiej branży chcesz przejść, znajomość rynku jest bardzo ważna. Decydując się na zmianę pracy, warto orientować się, jakie trendy panują w interesującym Cię polu, jakie wymagania mają pracodawcy wobec pracowników i w drugą stronę, czego pracownicy mogą oczekiwać od pracodawcy. Bardzo ważne jest także zapoznanie się ze stawkami oferowanymi na podobnych stanowiskach. Dzięki temu będziesz w stanie jasno określić swoje oczekiwania i unikniesz podjęcia pochopnej decyzji, która może okazać się nieprzyjemna w skutkach. 

Zadbaj o dokumenty aplikacyjne

Bez względu na to, czy zamierzasz aplikować na stanowiska managerskie, pragniesz pracować w branży kreatywnej, interesuje Cię praca fizyczna, czy też kontrola jakości praca, dobre dokumenty aplikacyjne to podstawa. Przygotuj swoje CV i pamiętaj o dopasowaniu go do odbiorcy. Jeśli chcesz wypaść jeszcze bardziej profesjonalnie, możesz zdecydować się na stworzenie CV u specjalisty. Miej na uwadze także fakt, że wielu pracodawców wymaga również innych dokumentów, na przykład portfolio lub listu motywacyjnego. Postaraj się więc mieć cały komplet potrzebnych dokumentów oraz zadbaj o to, aby były ze sobą spójne, również pod względem szaty graficznej.

Załóż konto na różnych portalach

Szukając pracy, nie należy ograniczać się do jednego portalu z ogłoszeniami. W internecie znajdziesz mnóstwo różnych portali, często skierowanych do konkretnej branży, które umożliwiają Ci przeglądanie nawet setek ofert dziennie. Poświęć więc godzinę lub dwie w ciągu dnia na obserwowanie wszystkich tych stron, a Twoje szanse na znalezienie interesującej oferty z pewnością się zwiększą. Pamiętaj także, aby nie ograniczać się do wysłania dokumentów aplikacyjnych jedynie do jednej/dwóch firm – optymalnie jest wysyłać nawet kilka CV dziennie, aby móc wybierać spośród pozytywnych odpowiedzi.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą za granicą, koniecznie sprawdź oferty praca Holandia. Jeśli jednak wolisz zostać w granicach naszego kraju, to być może zainteresuje Cię praca Śląsk.

Fot.: Alejandro Escamilla/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*