Światłowód czy tradycyjne łącze internetowe? Poznaj różnice i wybierz najlepszą opcję dla siebie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na rynku w głównej mierze górują oferty z internetem światłowodowym. Dostępne są one w coraz większej liczbie miast i domów. Skąd bierze się popularność internetu światłowodowego? Czy warto się na niego zdecydować? Poznaj plusy światłowodu i dowiedz się, dlaczego ten wypiera z rynku internet na tradycyjnych łączach.

Szybkość na miarę XXI wieku

Główną zaletą internetu światłowodowego jest jego szybkość. Oferuje on znacznie większe prędkości niż połączenia na tradycyjnych, „zwykły” łączach. Obecnie światłowody dostępne są już w większości miast i domów, wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią ofertę, aby taki internet mieć w swoim mieszkaniu. Szukając idealnego połączenia internetowego dla siebie, warto przejrzeć wszystkie możliwości. Na stronie https://komorkomat.pl/ dostępna jest wyszukiwarka, która pozwoli nie tylko znaleźć najlepsze oferty, lecz także umożliwi porównanie dostępnych umów i połączeń. Dzięki niej można łatwo zauważyć różnice w prędkościach pomiędzy łączami. Światłowody umożliwiają zachowanie prędkości nawet do 1,2 Gb/s. To szybkość, którą docenią wszyscy, którzy grają w gry multiplayer, oglądają filmy w wysokiej rozdzielczości czy też ci, którzy przesyłają obrazy, dokumenty czy programy do sieci. Dla porównania, internet stacjonarny do domu na tradycyjnym łączu może osiągnąć zazwyczaj maksymalną prędkość do 150 Mb/s.

Niezachwiana stabilność, niezależna od czynników zewnętrznych

Światłowód to łącze, które gwarantuje bezpieczne i pewne użytkowanie bez zbędnych przerw. Taki internet będzie służyć nawet podczas burzy, w której można spokojnie oglądać film czy grać ze znajomymi. Niezachwiane działanie światłowodu przydaje się jednak nie tylko w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w codziennym życiu. Światłowód nie zawiedzie, np. w trakcie pracy zdalnej czy też zajęć. Można z niego korzystać 24/7 bez żadnych przerw. Dodatkowo światłowód bez problemu wytrzyma obciążenie w postaci dużej liczby urządzeń korzystających z internetu. Świetnie sprawdza się w domach z wieloma pokojami, sprzętami elektronicznymi czy też ze sporą liczbą użytkowników.

Brak awarii i problemów

Sposób podłączenia internetu światłowodowego i jego przesył danych wpływają na ograniczenie awarii czy problemów, które mogłyby pojawić się w trakcie użytkowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba bać się o nagłe wyłączenie internetu. W odróżnieniu od tradycyjnego łącza kablowego, światłowód praktycznie nie miewa awarii, a jeśli takie już występują, szybko są naprawiane.

Światłowód na próbę?

Jeśli przez większość życia korzystałeś z tradycyjnego łącza i myślisz o światłowodzie, możesz go wypróbować. Wystarczy skorzystać z ofert firm, które umożliwiają podjęcie umowy bezterminowej. Taki internet nie wymaga podpisywania dokumentów na określony czas. Możesz sprawdzić internet, jego prędkość, awaryjność czy też sposób działania w domu, a następnie przestać za niego płacić, jeśli jednak nie przypadnie Ci do gustu. Można również skorzystać z ofert firm, które umożliwiają 14 dni na rozwiązanie umowy.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*