Na czym polega sesja biznesowa i jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na sesję biznesową decyduje się coraz więcej osób, chcących zaistnieć na rynku pracy. Zdjęcia gwarantują szerokie spektrum przedstawienia swojej osobowości: od wersji bardzo formalne, przez klasyczne ujęcia biznesowe, aż po bardziej lifestylowe i swobodne wariacje. Sprawdź, na czym polega sesja biznesowa i dlaczego warto ją wykonać.

Na czym polega sesja biznesowa?

Sesja biznesowa polega na ukazaniu na zdjęciach pracowników danej firmy w formalnych strojach, na jednolitym tle. Tak wykonane fotografie najczęściej umieszcza się w Internecie oraz materiałach marketingowych. Z tego typu sesji najczęściej korzystają właściciele firm i osoby zajmujące wysokie stanowiska. Często decydują się na nią również osoby poszukujące pracy, by wykonane przez profesjonalistów fotografie, wykorzystać w swoim CV. Jeżeli Ty również marzysz o tego typu zdjęciach, zgłoś się do sesja biznesowa Warszawa – lustych.com.

Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Podstawą dobrze wykonanych zdjęć biznesowych jest profesjonalny fotograf. To dzięki niemu możemy liczyć na udaną komunikację, która zaowocuje rewelacyjnym efektem. Szukając fotografa, zwróć uwagę na jego portfolio. Każdy ma swój indywidualny styl obróbki zdjęć, więc dobrze jest wcześniej się z nim zapoznać, by uniknąć rozczarowań.

Jak ubrać się na sesję biznesową?

Nie da się ukryć, że odpowiednia stylizacja na sesję zdjęciową jest bardzo ważna. To ona odzwierciedla nasz charakter i ogólny wydźwięk całego zdjęcia. Aby wybrać odpowiednie ubrania, warto zastanowić się, do czego będą nam potrzebne wykonane zdjęcia oraz do kogo będą skierowane. Jeżeli pracujesz lub aplikujesz do firmy korporacyjnej lub kancelarii, postaw na formalny ubiór. W przypadku pań idealnie sprawdzi się stonowana sukienka przed kolano, a panów – garnitur.

Jeżeli swoje zdjęcie wykonujesz na potrzeby firmy, w której panuje swoboda, możesz postawić na nieco bardziej casualowe akcenty. Podobne zasady obowiązują na kreatywnej sesji zdjęciowej, podczas której liczy się pokazanie mniej formalnego stylu pracy. Idąc na sesję zdjęciową, warto mieć ze sobą 3-4 stylizacje, by przekonać się, w której z nich najlepiej prezentujemy się przed obiektywem.

W każdej sesji zdjęciowej najważniejsze jest to, by czuć się swobodnie. Jeżeli nie wiesz, w co konkretnie się ubrać, postaw na umiar i minimalizm. Zrezygnuj z gęstych wzorów i dużej ilości grafik, podobnie jak z błyszczących lub prześwitujących tkanin. Źle widziane są także duże dekolty, zbyt ciasne kroje i krzykliwe kolory.

Dodatki na sesję biznesową

Szykując się na sesję biznesową, zadbajmy o to, by biżuteria była jak najmniej nachalna. Postaw na delikatne kolczyki, wisiorek oraz bransoletkę, utrzymane w jednej tonacji. W przypadku mężczyzn doskonale sprawdzi się krawat lub muszka, poszetka oraz zegarek. Pamiętaj jednak, że na każdym zdjęciu najważniejsza jest twarz i to ona powinna skupiać najwięcej uwagi.

Fot.: Harrison Haines/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Werka 30.04.2024

    Sesje biznesowe są świetnym narzędziem do budowania marki osobistej, zwłaszcza jeśli chcesz wyróżnić się na rynku pracy. Myślę, że profesjonalne zdjęcia mogą naprawdę wpłynąć na pierwsze wrażenie

  • Damian 10.05.2024

    Sesje biznesowe to też fanjy korpobenefit… niby jasne, że nie chcemy, żeby nasi pracownicy wysyłali lepsze CV gdzie indziej, ale jednak fajnie móc się pochwalić specjalistami z wyglądającym specjalistycznie zdjęciami, co nie?