Jak nagradzać pracowników za dobrą pracę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zadowolony pracownik to dobry pracownik. Obowiązkiem szefa jest dbanie o zatrudnione osoby, troska o ich satysfakcję z pracy i nagradzanie ich starań oraz wyników. Każdy pracownik powinien czuć się wyjątkowy i doceniony, a na to wpływ mają czynniki takie, jak premie, podwyżki czy drobne upominki z różnych okazji. Oto kilka sposobów na to, jak nagrodzić całoroczny wysiłek, jaki Twoi pracownicy wkładają w swoje obowiązki. 

Idą święta, a to fantastyczna okazja do tego, żeby pokazać swoim pracownikom, że zauważasz i doceniasz ich ciężką pracę. Boże Narodzenie to bowiem czas dawania prezentów, w firmie na pewno odbędzie się wigilia dla pracowników, która jest świetnym pretekstem do tego, by wręczyć im dowód swojej wdzięczności. Co to może być?   

Premia lub dodatek do pensji   

Umówmy się, w każdym zawodzie pieniądze są niezawodnym motywatorem. Właśnie z tego powodu premia lub inny finansowy dodatek do wypłaty jest doskonałą formą podziękowania pracownikom za ich pracę. Taki prezent zawsze będzie trafiony, ponieważ osoba zatrudniona sama zdecyduje, co będzie jej najbardziej przydatne. Wielu pracowników bardzo docenia takie gesty i przyznaje, że dodatek do wynagrodzenia z okazji świąt czy jako wyraz podziękowania za wykonywanie nadmiaru obowiązków czy pracę ponad wymiar godzin, jest dla nich ważny. Zbliża się też black friday – święto zakupów, które, jak na złość, wypada akurat pod koniec miesiąca. Dzięki premii Twoi pracownicy będą mogli poszaleć na zakupach, a nie tylko patrzeć, jak promocje uciekają im sprzed nosa, kiedy oni czekają na kolejną wypłatę.  

Paczka z drobnym upominkiem  

Na rozmaite okazje, na przykład święta Bożego Narodzenia, organizowane są spotkania dla pracowników. Umieszczenie pod firmową choinką paczek z drobnymi prezentami dla zatrudnionych przez Ciebie osób będzie bardzo miłym gestem, który na pewno nie spotka się z obojętnością. Prezenty umilą także spotkanie i wpłyną pozytywnie na atmosferę, która stanie się bardziej pozytywna i wręcz rodzinna. Wyprzedaże black friday to doskonała okazja, by zaopatrzyć się w upominki dla wszystkich pracowników bez konieczności wydawania niebotycznych sum. W ten jeden dzień w roku ceny są nawet o 80% niższe, jest to więc idealny moment na tak duże zakupy.   

Impreza firmowa   

Jeśli Twój zespół zakończył właśnie pracę nad wielkim projektem lub przebrnął przez bardzo intensywny okres pracy, fenomenalnym sposobem na to, by podziękować im za wytrwałość i ciężką pracę jest zorganizowanie spotkania lub imprezy dla nich. To również okazja, by zintegrować grupę i poznać się bliżej w środowisku wykraczającym poza sytuacje biurowe. Takie świętowanie, wyjście na kolację, do kina, na kręgle czy do salonu VR bardzo pozytywnie wpływa na morale zespołu, pozwala się wyluzować i odstresować, zwłaszcza po bardzo wymagającym okresie w pracy. Spotkania i wspólne świętowanie organizowane przez firmę to klucz do zgranej i zżytej ze sobą ekipy pracowników. 

Każdy człowiek lubi być doceniony i poczuć się ważny. Niestety w wielu firmach, zwłaszcza tych dużych, pracownicy są traktowani zbyt mało indywidualnie. Drobne gesty, takie jak pochwała czy poklepanie po ramieniu powinny być codziennością. Z kolei za duże osiągnięcia, sukcesy na polu zawodowym lub przekraczanie kolejnych progów kariery, upominki oraz finansowe dodatki do wypłaty są ogromnym motywatorem i pokazują zatrudnionym, że są ważni i potrzebni.  

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*