Jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rynek pracy jest warto wymagający. Jeśli więc chcesz znaleźć zadowalającą pracę i mieć wysoką posadę, a co za tym idzie wysoką pensję, musisz się stale rozwijać. Podpowiadamy więc, jak możesz zwiększyć swoje szanse na rynku i stać się pożądanym pracownikiem.

Wykształcenie wyższe

Mimo że żyjemy w czasach kiedy każdy ma możliwość podjęcia studiów, nie sprawia to, że dyplom stał mniej wartościowy. Wręcz przeciwnie, wielu pracodawców wymaga od swoich potencjalnych pracowników ukończenia uczelni wyższej na odpowiednim kierunku, a nawet na konkretnej specjalizacji. Często również, jeśli pracownik jest już zatrudniony w danej firmie, to jego awans zależy właśnie od posiadania wykształcenia wyższego. Dlatego też, jeśli tylko masz taką możliwość, podejmij się studiowania, na przykład w trybie zaocznym, aby mieć czas również na podjęcie pracy. Jeśli masz już ukończone studia, to warto także zastanowić się nad podjęciem tych podyplomowych, które mogą otworzyć przed Tobą nowe drzwi na drodze do sukcesu na rynku pracy.

Dodatkowe kursy i szkolenia

Ważnym elementem, jeśli chodzi o zwiększanie swojej atrakcyjności na rynku pracy, są także dodatkowe kursy i szkolenia. Obecnie wiele zawodów jest bardzo elastycznych i non stop rozwijających się, dlatego uzupełnianie wiedzy i zdobywanie tej całkowicie nowej jest niezwykle ważne. Możesz wybierać spośród wielu ciekawych i wartościowych kursów. Na rynku oferowane są szkolenia dla księgowych, szkolenia dla trenerów personalnych, a nawet kurs na filmowanie dronem. Jak widzisz, wachlarz możliwości jest naprawdę spory, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz coś w każdej dziedzinie, która Cię interesuje.

Języki obce

Języki obce to absolutny klucz do sukcesu na dzisiejszym rynku pracy. Bez nich ciężko Ci będzie znaleźć dobre stanowisko z odpowiadającą Ci płacą. Jednak sam język angielski obecnie może nie wystarczać. Przy dzisiejszej konkurencyjności na rynku pracy jest to zwyczajnie mało. Znaczna większość młodych ludzi, którzy wchodzą teraz na rynek pracy, zna angielski na bardzo dobrym poziomie, więc nie jest to już tak wyróżniająca się umiejętność, jak kilka lub kilkanaście lat temu. Warto więc zainwestować w naukę języków obcych takich jak niemiecki, japoński, koreański lub chiński. Niezwykle popularny stał się ostatnio na rynku pracy także język rosyjski. 

Budowanie kontaktów

Nawiązywanie kontaktów z ludźmi z interesującej Cię branży nie jest najważniejsze, ale może znacząco pomóc Ci w wyborze ścieżki kariery oraz ułatwić Ci start. Polecamy w tym celu platformy takie jak LinkedIn, aczkolwiek tak naprawdę każde miejsce skupiające osoby aspirujące do świetnych stanowisk pracy jest dobre.

Doradztwo zawodowe

Warto też zasięgnąć porady doradcy zawodowego. Pomoże Ci on wybrać właściwą dla Twoich predyspozycji ścieżkę zawodową oraz podpowie, w jakich dziedzinach możesz się dokształcać, aby osiągnąć sukces na rynku pracy. W końcu co dwie głowy to nie jedna – może akurat doradca wskaże Ci takie branże i stanowiska, o których sam być nie pomyślał. Pamiętaj też, że tacy specjaliści świetnie znają rynek pracy, więc będą doskonale wiedzieć, gdzie najlepiej szukać zatrudnienia. Pomogą Ci także w napisaniu odpowiedniego CV oraz przygotują do potencjalnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*