Jak dobrze wypadać na spotkaniach biznesowych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spotkania biznesowe nie muszą kojarzyć się ze stresem. Jak się przygotować do takiego wydarzenia, aby było ono przyjemne i naprawdę dobrze wspominane? Jeżeli chcesz dobrze wypaść na spotkaniu biznesowym musisz czuć się i wyglądać na pewną siebie, ale… to nie wszystko. O co warto zadbać przed przybyciem na miejsce? Obecnie wiele stanowisk wymaga regularnego spotykania się z klientami w restauracjach, ale nie każdy wie, jak przeprowadzać takie spotkania w odpowiedni sposób. O tym w dzisiejszym artykule.

Przygotowanie do spotkania biznesowego: prezentacja i znajomość klienta

Kluczem do sukcesu w trakcie każdego spotkania biznesowego jest umiejętność autoprezentacji oraz znajomość samego klienta. Nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniego przygotowania. Potrzebujesz czasu na zgromadzenie informacji na temat osoby, z którą masz się spotkać. Jaką firmę i jakie wartości ona prezentuje? Ważną rzeczą jest też umiejętność prezentowania swoich racji oraz stanowiska. W tym celu warto przejść szkolenia z zakresu umiejętności miękkich. Jeżeli chcesz przedstawić klientowi jakieś wydruki, postaraj się koniecznie, aby były czytelne i bezbłędne. Przed spotkaniem biznesowym sprawdź je jeszcze raz lub poproś kogoś z biura, aby zerknął na nie swoim okiem. Takie postępowanie pozwoli unikać Ci wpadki w trakcie samego spotkania.

Jaka stylizacja na spotkanie biznesowe? Oto nasze propozycje

Jesteś już przygotowana i pewna swojego stanowiska? Doskonale, możemy więc przejść do kolejnego punktu. Jak ubrać się na spotkanie biznesowe? To pytanie być może zadajesz sobie od początku czytania tego artykułu. Nie martw się jednak – spieszymy Ci z pomocą. Doskonałą stylizacją na spotkanie biznesowe będzie prosta w kroju, skromna sukienka z długim albo krótkim rękawem. Postaraj się, aby jej długość była mniej więcej do kolan lub delikatnie za kolana. Zbyt krótka oraz za długa sukienka nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ możesz nie czuć się swobodnie. Dla modnych i nowoczesnych kobiet świetną opcją będzie również stylowy i dobry jakościowo garnitur damski. Możesz zestawić go z delikatną bluzką z kokardą oraz mokasynami na platformie. Taki look doda Ci charakteru oraz pewności siebie.

Jak dobrze wypaść? Maniery i dobre wychowanie na spotkaniu z klientem

Zależy Ci, aby dobrze wypaść na spotkaniu biznesowym z klientem? Jeżeli Twoja praca opiera się na spotkaniach z ludźmi z określonej sfery, koniecznie poznaj jej zwyczaje i nawyki. Dobrą praktyką jest samokształcenie się w dziedzinie savoir vivre przy stole i nie tylko – szczególnie jeżeli Wasze spotkanie odbędzie się w restauracji i zjecie razem obiad albo lunch. Będziesz się widzieć z obcokrajowcem? W dobrym guście jest poznanie kilku słów w jego języku, wystarczy proste przywitanie się czy podziękowanie za wizytę. Należałoby też wcześniej poczytać o zwyczajach i kulturze kraju, z jakiego pochodzi Twój klient. Aby dobrze wypaść podczas rozmowy w języku obcym, staraj się układać proste zdania. Ważny jest też uśmiech i zwykła uprzejmość, dzięki nim klient zachowa Cię w pamięci pozytywnie.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Darek 08.05.2024

    Pewność siebie jest ważna. Zawsze można poćwiczyć kwestie w domu i przede wszystkim wypocząć dzień przed takim spotkaniem.