Czy warto zlecić rekrutację agencji pracy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planując rekrutację do Twojej firmy, na pewno zastanawiasz się, jak przeprowadzić ją jak najskuteczniej. Liczy się zarówno rezultat – czyli znalezienie dobrego pracownika, najlepiej wykwafilikowanego dna dane stanowisko – jak i czas, w którym luka w kadrach zostanie zapełniona. Niewątpliwie przeprowadzenie skutecznej rekrutacji wymaga profesjonalizmu, a wiele agencji pracy oferuje swoją pomoc w tej kwestii, dlatego warto przemyśleć ich plusy i minusy.

Mniej formalności

Przeprowadzając proces rekrutacji, na pewno wielokrotnie spotkałeś się z problemem, jakim są mnożące się formalności. Skorzystanie z usług agencji pracy zdejmuje ten bagaż z pracodawcy, w końcu decydujesz się na pomoc specjalistów w dziedzinie. To do nich należy zadbanie o to, by cała dokumentacja została dostarczona i by cały proces rekrutacji zamknął się w odpowiednim czasie. W momencie, kiedy agencja pracy zajmie się przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych i analizą przesłanych CV, Ty i Twoi pracownicy możecie skupić się na naglących kwestiach w firmie.

Kandydaci na rynku pracy
(fot. Michael Blann / Stone / Getty Images)

Samo przygotowanie procesu rekrutacji zajmuje wiele dni, wymaga przygotowania ogłoszeń i bycia ciągle pod telefonem lub sprawdzania skrzynki mailowej. Oznacza to, że jeżeli w Twojej firmie nie ma specjalnie przygotowanego do tego działu, pracownicy zajmującymi się innymi obowiązkami, musieliby odłożyć je na później. Warto dowiedzieć się, co oferuje oferta agencji pracy, której usługi chciałbyś wynająć. Przykładowo agencja Workafford nie tylko wyszukuje najlepszych kandydatów do pracy, ale też tworzy atrakcyjną ofertę i przedstawia Ci dopiero wyselekcjonowaną grupę.

Równie istotną kwestią jest fakt, że agencje pracy nierzadko posiadają możliwości dotarcia do szerszej grupy kandydatów na stanowisko w Twojej firmie. Bez wątpienia dzięki przesiewowi z większej liczby potencjalnych pracowników, mają większą szansę na to, by trafić na te osoby, które doskonale sprawdzą się także w Twojej firmie. Doskonale widać to na przykładzie rekrutacji pracowników na rynek zagraniczny czy też pracy w Polsce, ale wykonywanej przez pracowników z zagranicy, jak często wyszukiwana na stronach agencji praca dla Ukraińców.

Nowoczesne techniki rekrutacji

Agencje pracy nie tylko mają szerszy dostęp do baz pracowników. Dzięki zatrudnieniu szeregu specjalistów, wyszkolonych w przeprowadzaniu skutecznych rozmów kwalifikacyjnych stosując nowoczesne techniki, agencje pracy mogą pochwalić się dużo większym procentem pomyślnie zakończonych rekrutacji. Bez wątpienia pracownicy, którzy są nastawieni konkretnie na znalezienie najlepszych cech u kandydatów na dane stanowisko i mogą w pełni poświęcić się danemu projektowi, oszczędzą Ci niepotrzebnych nerwów, a także ewentualnych pomyłek. Pracownicy agencji posiadają doświadczenie i odpowiednie wyszkolenie, które pozwala im na przeprowadzanie takich rozmów kwalifikacyjnych, by wychwycić wszystkie wady i zalety Twojego potencjalnego pracownika. Dzięki temu nie będziesz musiał prowadzić przesiewu wśród kilkuset podesłanych CV (które często są zresztą napisane nieprofesjonalnie, a pracownicy agencji odrzucą takie kandydatury, czym ty nie będziesz musiał się martwić!), a jedynie kilkudziesięciu czy kilkunastu – oczywiście w zależności od ilości wakatów w Twojej firmie bądź ilości osób w grupie szkoleniowej.

Zdjęcia kandydatów do pracy
(fot. Dimitri Otis / DigitalVision / Getty Images)

Warto wiedzieć też o tym, że to, do jakiego stopnia agencja pracy będzie miała wpływ na rekrutację, zależy tylko od Ciebie. To z firmą ustalasz, jak bardzo będziesz zaangażowany w pierwsze etapy rekrutacji. Możesz zdecydować, czy to Twoi pracownicy – lub Ty – będą przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, czy też w Twojej firmie pojawią się kandydaci na stanowisko, już mający za sobą wieloetapową weryfikację oraz potwierdzone przez agencję pracy kwalifikacje.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Sawek Kawila / EyeEm / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*