Co wręczyć pracownikom na święta?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prezenty świąteczne dla pracowników powinny być jak najbardziej uniwersalne, żeby wpasowały się w gusta większości. Można zdecydować się na upominki spersonalizowane, jednak to wymaga znajomości każdej z zatrudnianych osób. Oto propozycje prezentów, które sprawdzą się najlepiej.

Kupowanie prezentów świątecznych może sprawiać problem, zwłaszcza jeżeli nie znamy dobrze upodobań obdarowywanej osoby. Tak jest często w przypadku wyboru prezentu dla pracownika. Na stronie https://swistakpakuje.pl/kategoria-produktu/personalizowane-prezenty/swiateczne-prezenty/ dostępne są propozycje świątecznych upominków, które dobrze się sprawdzą w takiej sytuacji. Poniżej inne pomysły.

Kalendarz

To najbardziej uniwersalny pomysł na prezent dla osób, z którymi utrzymujemy jedynie służbowe kontakty. Kalendarz na kolejny rok może być ścienny, w formie notatnika albo na biurko. Warto wręczyć taki, który ma związek z branżą, w której się pracuje.

Świąteczne kosze upominkowe

Nie dość, że dobrze wygląda, to jego cena jest uzależniona od zawartości. Możesz skomponować taki kosz według swoich upodobań. Najlepiej sprawdzą się tu słodycze w połączeniu z butelką dobrego wina. Z tak uniwersalnego prezentu ucieszy się z pewnością każdy pracownik.

Zestaw kaw albo herbat

Są pożyteczne i smaczne, a w czasie świąt Bożego Narodzenia można łatwo kupić takie  z motywem świątecznym. Warto kupić zestaw różnorodnych napojów, żeby na pewno trafić w gust każdej obdarowanej osoby. Do tego warto dodać kubek, filiżankę albo cały zestaw naczyń do picia.

Duży kubek sprawdzi się też dobrze jako osobny prezent.

Vouchery

Bez względu na to, czy praca ma charakter fizyczny, czy też umysłowy, każdy potrzebuje odpoczynku. Boże Narodzenie jest świetną okazją do tego, żeby wręczyć pracownikom vouchery, dzięki którym będą mogli się zrelaksować. Mogą to być na przykład vouchery do SPA. Dzięki temu pracownicy sami zdecydują, jakie zabiegi wybiorą.

Innym, równie ciekawym pomysłem, są vouchery na ciekawe przeżycia. Może to być na przykład skok ze spadochronem, lot balonem, przejażdżka sportowym autem czy wyjście na strzelnicę. Są to jednak ryzykowne propozycje – nie każdy lubi tego rodzaju aktywności.

Gadżety reklamowe

Takie prezenty pozwolą sprawić, że pracownicy będą myśleć cieplej o miejscu pracy. Warto jednak postawić na gadżety nieco lepszej jakości, jak na przykład pendrive czy bluza z logo firmy.

Personalizowane prezenty

To rozwiązanie dobre zwłaszcza w mniejszych firmach, gdzie pracodawcy znają swoich pracowników. W takiej sytuacji warto wspierać ich w rozwijaniu zainteresowań. Jeżeli na przykład ktoś lubi czytać książki, można podarować mu najnowszą pozycję ulubionego autora. Innym ciekawym pomysłem jest wręczenie gadżetu związanego z ulubionym filmem. Są to jednak rozwiązania odpowiednie tylko w momencie,  kiedy znamy doskonale preferencje i zainteresowania pracowników. Bez posiadania takiej wiedzy lepiej nie ryzykować nietrafionym prezentem.

Bony upominkowe

Jeżeli nie wiesz, co wręczyć pracownikom, możesz zdecydować się na ten uniwersalny upominek. Bony upominkowe do różnych sklepów są dobrą alternatywą dla konkretnych prezentów i z pewnością przydadzą się przed świętami każdemu. Najlepiej wybrać takie bony, które pozwolą zrobić odpowiednie zakupy przed świętami.

Premia pieniężna

Najmniej oryginalny, jednak wcale nie najgorszy pomysł na prezent dla pracowników. Przed świętami pieniądze są potrzebne jak w żadnym innym czasie w roku, dlatego dodatkowy zastrzyk gotówki może się okazać niezastąpiony.

Zdjęcie główne: Kampus Production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*