5 pomysłów na integrację firmową

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zgrany team to klucz do sukcesu firmy. Co więc zrobić, aby to osiągnąć? Zacznij od integracji firmowej. Jest to świetna metoda, którą możesz wprowadzić do strategii team buildingu, które przyniosą wiele korzyści zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy. 

Wspólne wyjście po pracy, czyli najprostszy sposób na poznanie pracowników 

Zacznijmy od najprostszego sposobu na integrację firmową, czyli wspólnego wyjścia na piwo czy obiad po godzinach pracy. Jest to nie tylko najprostsza, ale przede wszystkim niezwykle efektywna forma integracji między pracownikami. Umówcie się więc na wspólny wypad do restauracji i porozmawiajcie o lżejszych i bardziej prywatnych sprawach. Z pewnością zauważycie, że takie regularne spotkania sprawią, że lepiej się poznacie i zaczniecie postrzegać siebie nawzajem jako dobrych znajomych, a nie tylko jako kogoś, kto siedzi przy biurku obok. Dzięki temu praca stanie się bardziej wydajna – szczególnie jeśli tworzycie wspólnie projekty grupowe. Prawidłowy team management polega właśnie na dobrym poznaniu współpracowników i określeniu ich konkretnych cech, aby każdy znalazł się w odpowiednim miejscu w zespole.

Zajęcia sportowe, czyli sposób na rozładowanie stresu

Innym ciekawym rozwiązaniem będą wspólne zajęcia sportowe, na przykład tenis, squash czy nawet wypad na kręgle Pozwoli to wyładować stres nagromadzony po całym dniu pracy i oczyścić głowę, a rywalizacja w duchu fair play niezwykle jednoczy zespół. Możecie nawet zorganizować mini zawody, które podtrzymają ducha walki i zdrowej rywalizacji. Z pomocą w organizacji pomoże z pewnością strona z pucharami oraz medalami https://boccale.pl/

Zawody outdoorowe

Świetnym pomysłem na jedno albo nawet kilkudniową integrację są także zawody gier outdoorowych. Warto więc zorganizować na przykład turniej paintballowy, albo zaplanować grę strategiczną w plenerze. Świetnym pomysłem są gry zespołowe polegające na szukaniu różnych przedmiotów lub miejsc/baz. W takiej grze przydadzą się naklejki Online można je zamówić w różnych wariantach. W przypadku takiej outdoorowej integracji fajnym pomysłem są także dyplomy wręczone na koniec zawodów, które oferuje drukarnia cyfrowa.

Wyjazd integracyjny, czyli wspólny relaks

Genialnym sposobem na integrację są także klasyczne wyjazdy firmowe. Warto jednak zauważyć, że ich zorganizowanie leży zazwyczaj po stronie pracodawcy, a samo zadbanie o firmową integrację – w dowolnej formie – łączy się oczywiście z określonymi kosztami. Jest to jednak wyjątkowo opłacalna inwestycja – w końcu pracownicy, którzy lubią swoją pracę oraz siebie nawzajem to kluczowy element kapitału przedsiębiorstwa. Taki kilkudniowy wyjazd integracyjny pozwoli pracownikom się zrelaksować i odpocząć od obowiązków oraz lepiej się poznać w przyjemniejszych i bardziej sprzyjających do tego warunkach.

Integracja na co dzień

Integracja firmowa nie musi odbywać się tylko w określonych warunkach i poza miejscem pracy. Jest to coś, co dla dobrej atmosfery w biurze warto praktykować także na co dzień. Jak? Na przykład poprzez wypicie wspólnie porannej kawy lub zjedzenie razem śniadania, na które każdy z pracowników mógłby coś przynieść. Stworzy to poczucie wspólnoty i sprawi, że uniknięcie konfliktów w miejscu pracy, które jak wiadomo, nie wpływają dobrze na jej efekty.

Zdjęcie główne: Thanh Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*