Szkolenie z zarządzania projektami – najważniejsze cele

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podstawowe szkolenie z zarządzania projektami jest jednym z najważniejszych kursów, z jakim powinien zapoznać się każdy, kto planuje zostać Project Managerem. A także doskonałym teoretycznym przygotowaniem przed realnymi wyzwaniami, z jakimi każdy Project Manager prędzej czy później zetknie się w swojej pracy.

Dlaczego warto skorzystać z podstawowego szkolenia zarządzania projektami?

Jeżeli istnieje jakiś pojedynczy kurs, z którego powinien skorzystać każdy początkujący manager, z pewnością jest toe szkolenie Podstawy Zarządzania Projektami. Zresztą wystarczy przyjrzeć się bliżej kilku problemom, z którymi może zetknąć się Project Manager podczas swojej pracy, aby zrozumieć, że ich rozwiązanie bez posiadania odpowiedniej wiedzy jest w zasadzie niemożliwe:

  • Zarządzanie zespołem projektowym. Podział kompetencji i ról w zespole z uwzględnieniem zarówno kwalifikacji, jak i umiejętności miękkich poszczególnych pracowników.
  • Motywacja zespołu projektowego i komunikacja pomiędzy jego poszczególnymi członkami. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, na przykład ze względu na niezdecydowanego zleceniodawcę. Aby zespół projektowy nie stracił chęci do działania, manager musi odpowiednio motywować podwładnych, a także na bieżąco eliminować wszystkie czynniki mogące zaburzyć komunikację w zespole.
  • Określenie i ocena czynników mogących uchodzić za ryzyko. Nieprawidłowe zdefiniowanie ryzyka lub jego błędna ocena z pewnością nie pomogą w pozytywnym zakończeniu danego projektu.
  • Ewaluacja celów projektowych oraz określanie ich priorytetu. Nie zawsze takie działanie jest konieczne, tym niemniej warto posiadać odpowiednie narzędzia służące do przeprowadzenia tego rodzaju operacji.
  • Dobór metodyki zarządzania projektem. Która będzie optymalna? Zwinna, kaskadowa, a może taka, która jest kombinacją obydwu wyżej wymienionych metodyk?
  • Kwestie administracyjne, dotyczące chociażby przygotowania dokumentacji projektowej: raportów, kosztorysów, analiz, pism urzędowych, wniosków itp.

Nie są to oczywiście wszystkie trudności, z jakimi może się spotkać Project Manager. Co więcej, nie każdy projekt będzie wymagał znalezienia rozwiązań wszystkich wyżej wymienionych komplikacji. Tym niemniej nie jest to wiedza, z której zdobycia Project Manager powinien zrezygnować. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofercie kursów menedżerskich oferowanych przez Inprogress, ponieważ dzięki nim znalezienie konkretnych odpowiedzi na powyższe problemy jest znacznie ułatwione.

Szkolenia dotyczące zarządzania projektami w ofercie Inprogress

Oferta Inprogress, dotycząca szkoleń z zarządzania projektami, zawiera zdecydowanie więcej pozycji, niż podstawowy kurs dla managerów. Chętni mogą skorzystać również z podstawowych oraz zaawansowanych akredytowanych szkoleń np.  MSP®, MoP®, AgilePM®, PRINCE2 Agile®, PRINCE2® 6th edition, DTMethod® czy Facilitation. Do tego dochodzą kursy z zarządzania ryzykiem, zmianą czy zespołem.

Dzięki Inprogress uzyskasz dostęp do najlepszych i najbardziej aktualnych szkoleń z zakresu szeroko rozumianego project managementu i zarządzania organizacją. Sprawdź już dziś!

PRINCE2®, PRINCE2 Agile®, MSP®, MoP® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do AXELOS Limited i używanymi za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited.

APMG-International Agile Project Management, Change Management, Facilitation, Swirl Device logo są znakami towarowymi należącymi do APM Group Ltd. AgilePM® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Agile Business Consortium Limited w Wielkiej Brytanii. Wszelkie prawa zastrzeżone.

DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*