Przekonaj się, dlaczego warto stworzyć pracownikom chill room

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W pracy każdy potrzebuje chwili, żeby ochłonąć, “przewietrzyć głowę”, odpocząć od wysiłku intelektualnego i zrelaksować się choć przez kilka chwil. Wpływa to na jakość pracy oraz produktywność pracowników, a także poprawia ich komfort podczas przebywania w biurze. Miejscem spotkań i spędzania przerw w biurze najczęściej jest stołówka lub przestrzeń wspólna. Jest to jednak nienajlepsze rozwiązanie, ponieważ po pierwsze – w takim miejscu brakuje rozrywek, po drugie, gwar może przeszkadzać osobom, próbującym w spokoju zjeść swój posiłek. Zobacz, dlaczego warto stworzyć w firmie chill room. 

Strefa relaksu 

Pojęcie “chill room” można właśnie w ten sposób luźno tłumaczyć. Takie miejsce to przede wszystkim przestrzeń stworzona głównie do relaksu, dlatego nie powinno brakować w nim wygodnych mebli i miejsca do spędzania czasu. Leżaki, hamaki oraz pufy do siedzenia powinny być miękkie i zapewniać jak największy komfort. Strefa relaksu powinna też być estetyczna, cieszyć oko, by czas w niej upływał przyjemnie. Nie może ona w żaden sposób przypominać stanowisk biurowych, ponieważ ma być odskocznią od pracy. By chill room przywodził na myśl luksusowe wakacje, nie powinno zabraknąć w nim roślin, zwłaszcza tych, oczyszczających powietrze, na przykład skrzydłokwiatu, monstery, chamedory wytwornej lub różnego rodzaju paproci. Dodatkową atrakcją może być ekspres do kawy lub lodówka z zimnymi napojami. Obowiązkowym elementem chill roomu jest oczywiście telewizor, a coraz częściej pojawia się z nich także konsola do gier. 

Wartość odpoczynku dla pracowników 

Prawnie, każdemu pracownikowi w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy, przysługuje co najmniej 40 minut przerwy. Stały wysiłek intelektualny lub fizyczny sprawia, że mózg funkcjonuje coraz gorzej, coraz bardziej się męczy, przez co nie działa tak produktywnie. By uniknąć pomyłek w pracy, błędów wynikających ze zmęczenia i roztargnienia, należy zapewnić pracownikom wysokiej jakości wypoczynek. Dzięki temu przerwa w pracy będzie nie tylko bardziej atrakcyjna, lecz także efektywna, przez co powrót do pracy będzie przyjemniejszy i łatwiejszy. Odświeżony umysł i wypoczęte ciało to podstawa do produktywności przez cały czas pracy. Przerwa jest także ważna dla kręgosłupa, który jest dość mocno nadwyrężony przez wiele godzin przed komputerem – zmiana pozycji oraz siedziska może zapobiec bólom pleców oraz głowy. Pufa, choć nie zapewnia najzdrowszej dla kręgosłupa pozycji, jest wygodna i zapewnia po prostu inną pozycję, a każda odmiana, nawet na krótki czas, jest ważna i wartościowa dla zdrowia. 

Letni taras/zewnętrzny chill room

W cieplejsze dni – od późnej wiosny do wczesnej jesieni, chillroom może znajdować się na dworze. Świeże powietrze jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania ciała i umysłu. Pufy worek świetnie sprawdzą się, jako alternatywa dla leżaków w strefie chilloutu przed biurem. To także świetny sposób, żeby schłodzić się w cieniu w upalne dni, a poza tym, nie od dziś wiadomo, że posiłek na świeżym powietrzu smakuje lepiej. 

Strefa wypoczynku czy też chilloutu jest dla pracowników dużym ułatwieniem w pracy. Do miejsca, w którym możesz wypocząć i świetnie się bawić chętniej się przychodzi, więc biuro z chill roomem będzie też przyjemniejszym i przyjaźniejszym miejscem pracy. By pracownicy mieli lepsze wyniki w pracy i czuli się lepiej, zadbaj o chill room w swojej firmie. 

Zdjęcie główne: fauxels/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*