Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sprzedaż mieszkania to nie lada wyzwanie dla osoby, która nie zajmuje się tym na co dzień. Stworzenie, a następnie wystawienie ogłoszenia i przy tym zajęcie się wszelkimi formalnościami spędza sen z powiek. Dlatego też warto powierzyć to zadanie pracownikom agencji nieruchomości. Co jeszcze decyduje o wyborze wsparcia profesjonalnego biura? Sprawdźmy! 

Wiele osób porywa się z motyką na słońce i nie podejmuje współpracy z pośrednikiem podczas sprzedaży nieruchomości. Wynika to z chęci zaoszczędzenia na prowizji i większej kontroli nad przebiegiem całej transakcji. W artykule przedstawiamy argumenty przemawiające za sięgnięciem po usługi biura nieruchomości oraz wskazówki, którymi warto kierować się w trakcie wyboru pośrednika. Nie zwlekaj i dowiedz się, jak uporać się ze sprzedażą mieszkania w oka mgnieniu! 

Od czego zacząć poszukiwania biura nieruchomości? 

Jedną z wielu wskazówek, którą należy uwzględnić w poszukiwaniach biura nieruchomości jest państwowa licencja. Nie ma obowiązku dysponowania tego typu dokumentem, jednak zainteresowani mogą ubiegać się o jego nabycie. Często w parze z posiadaniem licencji idą specjalistyczna wiedza w zakresie rynku kupna, sprzedaży mieszkań oraz umiejętności profesjonalnego doradztwa. O czym jeszcze powinieneś pamiętać rozważając współpracę z pośrednikiem? 

  • doświadczenie na rynku – im dłuższy staż, tym większe obeznanie w sprawach bezpośrednio związanych z branżą nieruchomości (nawet wiedza pozyskana z książek czy kursów nie zastąpi doświadczenia w kontakcie z klientem); 
  • rekomendacje – w serwisach internetowych, forach i w social mediach znajdziesz opinie klientów, którzy skorzystali z usług biura nieruchomości i podzielili się swoimi wrażeniami. Im większy odsetek pozytywnych komentarzy, tym większe prawdopodobieństwo, że firma zna się na fachu i spełni Twoje oczekiwania; 
  • obszar działania agencji nieruchomości – w pierwszej kolejności powinieneś mieć na względzie lokalizację biura – najlepiej, aby znajdowało się ono w tym samym rejonie, co nieruchomość, którą planujesz sprzedać. Niezależnie od tego, czy jest to sprzedaż mieszkania w Tychach czy w Poznaniu, pośrednicy funkcjonujący w tych miastach, w określonej okolicy szybciej znajdą dla Ciebie odpowiedniego kupca; 
  • konsultacje z pośrednikiem – zanim postawisz kropkę nad i, zdecydujesz się na konkretną firmę, umów się na spotkanie z pracownikiem wybranej agencji nieruchomości. Agenci często sami wychodzą z tego typu propozycją. Zwróć uwagę na sposób prowadzonej rozmowy – czy przedstawiony zostaje konkretny plan działania i wskazana wysokość prowizji. 

W czym pomoże Ci biuro nieruchomości? 

W zasadzie to we wszystkim, co związane jest ze sprzedażą Twojego mieszkania. Przede wszystkim agenci podpowiedzą Ci, jak kształtują się obecnie ceny rynkowe oraz za jaką realną kwotę jesteś w stanie wystawić swoją nieruchomość. Ponadto, pośrednicy wskażą na niezbędny egzemplarz dokumentów, w który musisz się wyposażyć, by móc sfinalizować sprzedaż. Eksperci zweryfikują za Ciebie również stan prawny mieszkania, przygotują i wystawią ofertę. Warto zastanowić się nad podpisaniem z biurem umowy na wyłączność, co odciąży Cię od samodzielnie prowadzonych negocjacji. Zajmą się tym profesjonaliści. Ot tyle i aż tyle!

Fot.: Gustavo Fring/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*