Co może być świątecznym prezentem dla pracowników?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Święta to czas obdarowywania się prezentami. Ta tradycja już dawno zaczęła obowiązywać również w firmach i zakładach pracy. Obdarowywanie pracowników z okazji Gwiazdki to bardzo miły gest, który pomaga w budowaniu ciepłych relacji w zespole oraz wzmacnia dobrą opinię o firmie. Taki prezent nie musi być drogi ani duży, ważne, żeby był przemyślany i wręczony od serca, a nie z obowiązku. Przedstawiamy kilka propozycji na prezenty gwiazdkowe dla pracowników.   

Zestawy prezentowe  

Prezent w postaci zestaw upominkowego to doskonałe rozwiązanie na prezent dla pracowników, ponieważ wielkość takiego zestawu można dowolnie modyfikować, w zależności od budżetu. Kawy świata to idealnie trafiony prezent dla kawosza. W koszyku czy też pudełku upominkowym może znaleźć się na przykład kawa brazylijska, a oprócz tego kubek firmowy z logo i coś słodkiego. Taki zestaw prezentowy może być też zupełnie niespożywczy, na przykład złożony z gadżetów lub ubrań. Koszulka firmowa i śmieszne skarpetki na pewno wywołają uśmiech na twarzach pracowników.   

Zestaw upominkowy jest naprawdę uniwersalnym pomysłem na prezent, dlatego świetnie sprawdzi się w każdej firmie. Zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, w których pracuje mnóstwo osób, bardzo trudno jest postawić na osobiste podarunki dla każdego pracownika.   

Bon podarunkowy   

Skoro osobiste prezenty nawiązujące do charakteru i zainteresowań każdego pracownika z osobna są niemożliwe, należy poszukać rozwiązania, które ucieszy wszystkich, niezależnie od wieku, hobby czy płci. Zbiorczy bon podarunkowy do kilku sklepów lub do lokalnego centrum handlowego to doskonały pomysł. Możesz też sprezentować pracownikom bony na usługi lub produkty partnerów firmy. Dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem jest też premia w postaci punktów do wykorzystania na przykład na zakupy online w wielu sklepach internetowych. Dodatkowa suma do wykorzystania przed świętami na pewno się przyda, by pracownicy mogli wybrać prezenty dla siebie i swoich bliskich.   

Secret Santa  

Jeśli chcesz, by święta w firmie się odbyły, ale nie masz budżetu, który można przeznaczyć na prezenty, świetnym rozwiązaniem będzie zabawa w sekretnego Mikołaja. Jest to koncepcja podobna do tej, którą każdy zna ze szkoły i wigilii klasowych, czyli losowanie między osobami z różnych działów, by każdy każdemu kupił jakiś upominek. Kwota nie musi być duża, w cenie do 50 złotych można czasem kupić naprawdę fajny gadżet. Część z tej kwoty może też dofinansować firma. Dzięki takiej zabawie pracownicy będą obdarowani, a dodatkowo do świętowania zostanie wprowadzony element tajemniczości i wszyscy z pewnością będą się świetnie bawić.  

Secret Santa nie musi być wcale sposobem na cięcie kosztów. Można bowiem każdemu pracownikowi przekazać ustaloną sumę na kupienie prezentu. Aby podnieść nieco poziom trudności tej zabawy, można wprowadzić do niej dodatkowe zasady. Mogą to być na przykład prezenty tylko w określonym kolorze, na określoną literę albo związane z pracą. Innym ciekawym pomysłem jest ustalenie bardzo konkretnej kwoty, jaką trzeba wydać na prezent, na przykład 37,37 zł – ani grosza mniej i ani grosza więcej. W ten sposób każdy będzie musiał włożyć w wymyślanie prezentu trochę więcej wysiłku, a zabawa przy odpakowywaniu upominków będzie jeszcze większa.   

Fot: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*