W co pakować przesyłki firmowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wysyłanie paczek za pomocą poczty lub usług firm kurierskich to wygodny sposób na dostarczanie przesyłek. Wiąże się to jednak zawsze z ryzykiem uszkodzenia zawartości paczki lub jej zniszczeniem. Niestety w firmach zajmujących się masowym dostarczaniem poczty często przesyłki zostają uszkodzone w transporcie. Aby temu zapobiec należy w odpowiedni sposób zapakować i zabezpieczyć nadawane paczki. Zobacz, w co pakować przesyłki firmowe.    

Kartony oraz ich wypełnienie   

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na zapakowanie przesyłki jest włożenie jej do kartonu. Rzeczywiście sztywne, tekturowe ścianki takiej paczki dość skutecznie chronią przed uszkodzeniami oraz dobrze amortyzują upadki i wstrząsy. Rzadko kiedy udaje się jednak znaleźć pudełko idealnie pasujące do wymiarów przesyłki, a też sam karton nie jest najbardziej skuteczną ochroną w czasie przewozu paczki. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie paczki zapakowanej w karton, wszystkie puste przestrzenie w pudle wypełnij na przykład ścinkami papieru, gazetą, skropakiem lub folią bąbelkową. Różnego rodzaju folie ochronne, opakowania, taśmy i inne akcesoria do pakowania kupisz w internetowym sklepie http://folmat.pl/

Koperty bąbelkowe   

Małe przesyłki bardzo często są zbyt trudne do zapakowania w karton, a im mniejszy rozmiar przesyłki, tym zazwyczaj tańsze nadanie. Z tego względu niewielkich rozmiarów paczki mogą być zapakowane w koperty bąbelkowe. Jest to rodzaj koperty papierowej lub foliowej, wyścielony od środka folią pęcherzykową. W taki sposób możesz zabezpieczać rzeczy małe i nie za bardzo delikatne. Na przykład szklane bombki choinkowe zostaną w takiej kopercie zgniecione i nie nadają się do tego rodzaju paczek. Jednak rzeczy plastikowe, drewniane, materiałowe oraz wykonane z grubego szkła można z powodzeniem wysyłać w kopertach bąbelkowych. Folia, którą wyłożone są takie koperty doskonale amortyzują wszelkie wstrząsy i upadki, jakie mogą się zdarzyć podczas transportu.   

Foliopaki   

Przedmioty elastyczne, odporne na zgniecenie czy upadki, jak na przykład ubrania czy tekstylia, możesz wysłać zapakowanie w foliopak. Ten rodzaj paczki zabezpiecza przede wszystkim przed otwarciem przesyłki przez osoby niepowołane. Nie da się bowiem otworzyć takiej koperty bez jej całkowitego zniszczenia. Choć sam w sobie foliopak nie zawiera żadnej ochrony przed upadkami czy zgnieceniem, jak koperty bąbelkowe czy kartony, można wypełnić je na przykład folią bąbelkową, by lepiej chroniły przesyłkę. W foliopakach najlepiej przesyłać dokumenty, umowy czy pieniądze, ponieważ taka paczka nie zostanie otwarta i nikt poza odbiorcą nie dowie się, co w niej jest. Koperty foliowe są też o wiele bardziej wytrzymałe niż papier, dlatego ryzyko, że paczka rozerwie się jak papierowa koperta, jest bardzo niskie.

Zdj. główne: Agenlaku Indonesia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*