Bezpieczna podróż dzięki ubezpieczeniu assistance

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz częściej decydujemy się na dalekie podróże samochodem. Nierzadko takie rozwiązanie okazuje się tańsze, niż gdybyśmy chcieli całą rodziną polecieć na wakacje samolotem i zapłacić za dodatkowy bagaż. W ten sposób można również zwiedzić znacznie więcej ciekawych miejsc. Wybierając się za granicę, warto jednak mieć pewność, że w razie niemiłych niespodzianek zostanie udzielona nam pomoc – sposobem na to jest wykupienie ubezpieczenia assistance, które będzie działało także za granicą.

Ubezpieczenie assistance za granicą – co to jest?

Assistance za granicą to rodzaj ubezpieczenia, które chroni nas także poza obszarem Polski. Jest to szczególnie przydatna usługa, gdy wybieramy się w podróż autem na wakacje, czy po prostu często wyjeżdżamy. Dzięki ubezpieczeniu assistance możemy uzyskać pomoc techniczną, medyczną czy prawną także za granicą, nie tylko na terenie Polski.

Być może wydaje Ci się, że ubezpieczenie assistance, które otrzymałeś w ramach swojego ubezpieczenia OC to właśnie ubezpieczenie tego rodzaju. Musimy Cię zasmucić – prawdopodobnie jesteś posiadaczem mini assistance, czyli assistance okrojonego, które w zdecydowanej większości przypadków nie obowiązuje poza terenem naszego kraju. Wybierając polisę ubezpieczeniową, warto dokładnie zorientować się, jakiego rodzaju ochrona przysługuje nam w jej ramach.

Jaka pomoc przysługuje nam w ramach assistance za granicą?

Warto bezwzględnie pamiętać o tym, że rodzaj ochrony, jaka przysługuje nam w ramach pakietu assistance, działającego również za granicą, będzie uzależnione ściśle od tego, co zawarte jest w danej umowie. Wśród usług, które bardzo często znajdują się w pakietach assistance rozszerzonego, czyli bardziej rozbudowanego niż mini assistance, wymienić można:

  • pomoc drogową na wypadek kolizji,
  • dowiezienie paliwa,
  • holowanie pojazdu do maksymalnej odległości określonej w OWU ubezpieczenia,
  • zapewnienie samochodu zastępczego na okres kilku dni,
  • telefoniczną pomoc tłumacza bądź konsultanta ubezpieczalni,
  • zapewnienie noclegu dla osób podróżujących autem, gdy jest ono niesprawne,
  • pomoc w wymianie przebitej opony.

W przypadku najbardziej rozbudowanych pakietów ubezpieczyciele oferują takie usługi, jak nawet kierowca zastępczy, gdy jedyny kierowca nie jest w stanie prowadzić samochodu dalej z powodu urazu doznanego w trakcie wypadku, czy odstawienie auta do miejsca zamieszkania kierowcy po jego naprawie.

Sposoby na wykupienie najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć ofertę ubezpieczenia assistance czy ubezpieczenia OC wraz z pakietem assistance, podpowiadamy – metodą na znalezienie najlepszej propozycji jest skorzystanie z usług serwisu rankomat.pl, w którym znajdziesz wiele przydatnych informacji, a także, poprzez który możesz wykupić wybraną polisę. Często poleca się także korzystanie z takich narzędzi, jak kalkulator ubezpieczenia OC.

Wyjeżdżając za granicę samochodem, warto ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Zapewnij sobie spokój ducha, wybierając najlepszy możliwy pakiet assistance za granicą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*